Hizmetlerimiz

tarihinde yayınlandıBLOG, Güncel Haberler, LVD, Makaleler içinde yayınlandı

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZ
HİZMETLERİMİZ

 

Avrupa Birliği Mevzuatı ve LVD

LVD

LVD

AB mevzuatı gereğince, Elektrik sektöründeki ürünlerin piyasaya sürülmesi için birkaç temel sağlık ve güvenlik gerekliliklerinin Avrupa çapında uyumlu hale getirilmesi gerekmektedir. Bu Standartlar, Ürün Güvenliği açısından önemli bir yere sahiptir.

LVD, elektrikli ekipmanın, alternatif akımı için 50V ila 1000V arasında ve doğrudan akım için 75V ila 1500V arasında gerilimle çalışan tüm sağlık ve güvenlik risklerini içine almaktadır. Bu gerilim değerleri , ekipmanın içinde görülecek gerilimlerin değil , elektrik girişinin ya da  çıkışın gerilimine muhalif gelir.

 

Alternatif akım için 50 V veya direkt akım için 75 V’tan düşük voltajlı tüketim malları , yalnızca güvenli tüketici ürünlerinin AB’de satılmasını amaçlayan Genel Ürün Güvenliği Yönergesi (GPSD) 2001/95 / EC tarafından ele alınır .

Uygunluk değerlendirmesi için, üretici uygunluk değerlendirme yükümlülüklerini üstleneceğinden üçüncü taraf denetimine gerek yoktur.

Bu Yönerge Yeni Mevzuat Çerçevesi politikasıyla uyumludur ve 20 Nisan 2016 tarihinden itibaren 2006/95 / EC sayılı Yönergenin yerine geçerlidir. Yine de, 2014/35 / AB sayılı Direktif, 2006/95 / EC sayılı Direktif ile aynı kapsam ve güvenlik hedeflerini sürdürecektir.

 

 

 

2014/35 EU Alçak Gerilim Direktifi (Low Voltage Directive )

LVD Kapsamında ilgili standartlara ait Testleri

gerçekleştirmekteyiz. Ayrıntılı Bilgi İçin ; 0( 212) 274 59 59

numaralı telefondan bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir